Hunyadi Mátyás Általános Iskola
2025. Május
HKSzeCsPSzoV
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Keresés

Október 23 -ai megemlékezés

56-ra emlékeztünk

 

Az idei 1956.október 23-ai megemlékezés újszerű ünneplés volt, egy mini projekt.

Mindegyik felső tagozatos osztály előre megkapta a választható feladatlistát, és előzetesként a diákok otthon kérdezgették szüleiket, nagyszüleiket milyen emlékük, milyen családi elbeszélést hallottak.

A feladatok változatosak, nagyon sokrétűek voltak, mindenki bőven tudott választani közülük.

A választható feladatok: szófelhő, szójelentések, betűkirakó, képregény készítése az egyik ismert hős életútjának bemutatásával, helyszín bemutatás és térképrajzolás, képkirakó feladat, időrendi megjelenítése az esményeknek,3D-s munkák készítése, barátság szőnyeg összeállítása, a szabadságszimbólum megjelenítése. Az elkészült munkák az aulában és a folyosókon láthatóak. A nagyszülői visszaemlékezéseket az osztályfőnökök olvasták fel, miközben a gyerekek munkálkodtak. Volt olyan írás, amit a szülők küldtek be, mint féltve őrzött családi ereklye.

A gyerekek sok új információt  tudtak  meg erről a nevezetes napról, élvezték a közös munkát, a közös alkotást, volt nagy  nyüzsgés a 4.-5.órában.

 

 

 

 

Képgaléria