Hunyadi Mátyás Általános Iskola
2024. Március

Iskolánkról

A budapesti 8 osztályos Hunyadi Mátyás Általános Iskola 1993-ban újította meg arculatát, és hazánkban az elsők között indította be speciális " háromarcú" iskola modelljét.

Oktatási - nevelési tevékenységét három képzési síkon és szinten valósítja meg. Az általános képzésben elsosorban a felzárkóztatást az esélyegyenlőségre való törekvést tartja fő feladatának. Emellett kiemelten magas óraszámú angol nyelvi képzésével és speciális művészeti programjával igyekszik az iskolával szemben támasztott igényeknek maximálisan megfelelni.Az emelt szintű angolt tanulók 6. osztály végén nyelvvizsgára előkészítő szintfelmérésen vesznek részt. (8. osztály végére pedig a Pitman vizsga letételére is lehetőséget biztosítunk.) A speciális és holisztikus szemléletű művészeti program szinte valamennyi művészeti területen fejleszti a tanulók személyiségét.
A képzés már első osztályban megkezdődik és nyolcadik osztály végéig tart. Speciális feladatát neves művésztanárok, külsős szakemberek bevonásával végzi. A St'art művészeti program egész napos képzési rendszerben valósul meg szoros kapcsolatban a közismereti tárgyak oktatásával. A képzés főbb területei: drámapedagógia, színjátszás, bábozás, képzőművészet, balett, kortárs tánc, néptánc, média / videó, fotó /, zenei előkészítő, hangszeres játék, emelt óraszámú angol oktatás.

A művészeti osztályos tanulók kül, - és belföldön kiemelkedő sikereket értek el. Felléptek Japán / Tokió, Nagano / színházaiban, Németországban, a József Attila Színházban és sok más kulturális intézményben. Alkotásaik, rajzaik és festményeik Ausztriában, Németországban és Japánban is megtekinthetőek. A művészeti osztályokba a jelentkezés háromszoros. Első osztályosaink a hagyományos szótagoló olvasással kezdik meg tanulmányaikat. Felső tagozaton nagy hangsúlyt kap a középfokú képzésre való felkészítés és pályairányítás. Számítástechnikát 5. Osztálytól tanítunk. Végzős tanulóink 80-90 % - a gimnáziumban és szakközépiskolában folytatja tanulmányait. Az iskola alapvető oktatási és nevelési célja a tanulók speciális személyiségfejlesztése, világlátásuk, eredeti alkotói gondolkodásuk fejlesztése a művészet és az iskola egész szellemiségének meghatározó, sajátos eszközeivel ill. lehetőségeivel.
Az országosan is ismert AULART Galéria az iskola saját, közművelődési feladatot is ellátó galériája, ahol neves képző, - és iparművészek mutatják be rendszeresen alkotásaikat.

Szathmáry József
festőművész, nyug. igazgató